7 Kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

Dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony co roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Warto w tym dniu pomyśleć jak poprawić stan swojego zdrowia korzystając z najprostszych metod. Zdrowy tryb życia to jedna z nich. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu, nie jedzmy "śmieciowych" posiłków, a starajmy się dostarczać naszemu organizmu to co pożyteczne. Do prowadzenia zdrowego stylu życia potrzebny jest także ruch i to w każdej postaci. Bieganie, jazda na rowerze, spacery a także każdy rozsądny wysiłek fizyczny jest dla nas korzystny, gdyż spala kalorie zmniejszając nadwagę, wzmacniania kości i połączenia stawowe, a także zapobiega chorobą układu sercowego. Pamiętajmy, że praca i obowiązki to nie wszystko i człowiek musi mieć czas dla siebie, rodziny i przyjaciół. Czas na sen, odpoczynek od codzienności to także ważny element naszego zdrowia.

Przy okazji zdrowego stylu życia pamiętajmy, że zawsze możemy skorzystać z programów profilaktycznych oraz porad lekarza. Większość z nas bada się dopiero kiedy problem jest poważny. Tymczasem, jeśli będziemy lekarza odwiedzać regularnie, powiedzmy raz na pół roku i raz na rok czy dwa lata będziemy robić sobie odpowiednie badania, maksymalizujemy szansę uniknięcia poważnych chorób. Wcześniej zdiagnozowane mogą być skutecznie leczone lub ich rozwój może być wyraźnie zahamowany. Zachęcamy także do samokontroli i korzystania z badań prowadzonych przez Naszą placówkę, szczególnie tych bezpłatnych. 

- Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat,

- Bezpłatna cytologia dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat.

- Densytometria, USG, RTG, badania laboratoryjne i inne z których można skorzystać mając skierowanie od lekarza lub prywatnie. 

Copyright © 2012 WOL-MED. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review

Ranking stron

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe