4 Luty - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem ma przypominać, że choroby nowotworowe można skutecznie leczyć, a przede wszystkim im zapobiegać. Dlatego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach programów profilaktycznych - Programu Profilaktyki Raka Piersi i Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

W naszej przychodni wykonujemy badanie cytologiczne które przysługuje kobietom (raz na trzy lata) w wieku od 25 do 59 lat, oraz mammografię (raz na dwa lata) - od 50. do 69. roku życia. Kobiety spoza tych grup wiekowych również mogą wykonać te badania, ale już na podstawie skierowania od lekarza. Rejestracja od poniedziałku do piątku pod numerem (32)6441029 lub (32)6441274.

Dodatkowo od 1 stycznia 2015 roku w Naszej przychodni w Wolbromiu, a także w ośrodkach zdrowia w Bukownie, Dłużcu, Łobzowie, Wierzchowisku oraz Zarzeczu realizowany jest pakiet onkologiczny i zielona Karta Diagnostyki i Leczenia.
Szybka terapia onkologiczna to nowe rozwiązanie organizacyjne, mające na celu sprawne i szybkie poprowadzenie Pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia. Szybka terapia onkologiczna przeznaczona jest dla wszystkich Pacjentów, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy.
Rak to nie wyrok, o ile wykryje się go na tyle wcześnie, by móc wdrożyć skuteczne leczenie.

 

 

 

 

Copyright © 2012 WOL-MED. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review

Ranking stron

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe