Szybka Terapia Onkologiczna

Od początku 2015 roku w Naszej przychodni w Wolbromiu, a także w ośrodkach zdrowia w Bukownie, Dłużcu, Łobzowie, Wierzchowisku oraz Zarzeczu realizowany jest pakiet onkologiczny i zielona Karta Diagnostyki i Leczenia.
Szybka terapia onkologiczna to nowe rozwiązanie organizacyjne, mające na celu sprawne i szybkie poprowadzenie Pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia. Szybka terapia onkologiczna przeznaczona jest dla wszystkich Pacjentów, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy.
Pierwszym krokiem do diagnostyki i leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej jest zgłoszenie się pacjenta do lekarza rodzinnego (POZ), który przeprowadzi dokładny wywiad, oceni dolegliwości pacjenta i w razie potrzeby zleci wykonanie niezbędnych badań. Jeśli na tej podstawie stwierdzi podejrzenie nowotworu złośliwego, skieruje pacjenta do specjalisty właściwego ze względu na umiejscowienie nowotworu lub do onkologa. W tym celu nasz lekarz POZ wystawi pacjentowi kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego. Pacjent, który otrzyma taką kartę DiLO, powinien zgłosić się do lekarza specjalisty realizującego pakiet onkologiczny, który wykona dodatkowe badania na podstawie których lekarz potwierdzi lub wykluczy chorobę nowotworową u pacjenta. W przypadku wykrycia nowotworu specjalny zespół lekarzy (Konsylium) zaplanuje indywidualną terapię. Z ramienia szpitala wyznaczony zostanie Koordynator, który będzie udzielał wszelkich informacji o terapii.


Więcej informacji na temat pakietu onkologicznego na stronie: www.pakietonkologiczny.gov.pl
Wykaz placówek realizujących pakiet onkologiczny do pobrania na stronie: www.nfz-krakow.pl

 

Copyright © 2012 WOL-MED. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review

Ranking stron

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe