Drukuj

PROGRAMY PROFILAKTYCZNE

 

 Profilaktyka chorób układu krążenia (CHUK)

Program kierowany jest do osób, które:

  • w tym roku kalendarzowym mają 35, 40, 45, 50, 55 lat  /1984;1979,1974,1969,1964/
  • są obciążone czynnikami ryzyka (palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia gospodarki lipidowej, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się, wiek,)
  • u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia
  • które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK także u innych świadczeniodawców

Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania, przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, do którego ubezpieczony jest zadeklarowany.

Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz kieruje go na badania pozwalające określić kategorię ryzyka choroby układu krążenia.

Profilaktyka próchnicy (fluoryzacja)

Profilaktykę prowadzą pielęgniarki szkolne u uczniów szkoły podstawowej (klasy I – VI) znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluorków w wodzie pitnej nie przekracza wartości 1 mg/l, grupową profilaktykę fluorkową metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi 6 razy w roku, w odstępach 6 tygodni.

Szczepienia ochronne

Bierzemy udział w realizacji programów profilaktycznych szczepień ochronnych dzieci i dorosłych zamieszkałych na terenie Gminy Wolbrom i Powiatu Olkuskiego. W naszych przychodniach szczepione są:

 

Mammografia

Rak pierwsi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wyniki leczeniaj jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.
Metodą umożliwiającą rozpoznani zmian patologicznych w utkaniu piersi jest mammografia, czyli nic innego jak zdjęcie rentgenowskie, które wykonuje się specjalnym aparatem. Jest to najlepsza metoda wykrywania zmian w piersiach. 

 

 

Copyright © 2012 WOL-MED. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Professional Joomla Templates - 888 Poker Review

Ranking stron

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe